Вплив плавучих сонячних елеткростанцій на стан водойм

Вплив плавучих СЕС

 Вчені з Великобританії дослідили вплив плавучих фотоелектричних станцій на стан водойм. Встановлено, що зниження рівня температури води зменшує інтенсивність цвітіння токсичних синьо-зелених водоростей та випаровування води, спричинені глобальним потеплінням. Однак науковці попередили, що охолодження води  скорочує тривалість термічної стратифікації. Вибір правильного співвідношення між площею ФЕС та поверхнею водойми є ключем до вирішення обох проблем.

 Вчені з університетів Ланкастера та Стерлінга провели симуляцію впливу плаваючих фотоелектричних станцій на стан водойм. У статті «Плавучі СЕС можуть пом`якшити вплив змін клімату на температуру та стратифікацію водойм», що опублікована в Solar Energy, британські дослідники припустили як позитивні так і негативні екологічні наслідки експлуатації плаваючих фотоелектричних станцій.

 Моделювання показало, що плавуча ФЕС створює значний охолоджуючий ефект, величина якого пропорційна площі ФЕС. З одного боку це зменшує випаровування води та темпи цвітіння зелених водоростей. Проте це також впливає на поведінку тварин, динаміку харчового ланцюга, взаємодію видів у гідросфері та зміни вуглецевих циклів. Крім того, дослідники встановили, що в поєднанні зі зниженою швидкістю вітру, спричиненою масивом фотомодулів, нижча температура води сприяє утворенню товщого шару криги.

 Дослідники також попередили, що більш холодна вода може привести до скорочення тривалості так званої термічної стратифікації, яку вони описали як розшарування води різної температури. Це може привести до деоксигенізації нижнього шару води, що погіршить її якість та пагубно вплине на рибу.

 Для вирішення всіх вище зазначених проблем потрібно провести ряд досліджень та тестів щоб створити алгоритм підбору площі СЕС в залежності від параметрів водойми. У ході експериментів, плавучі проекти малої площі спричинили незначний вплив, в той час як великі виявилися серйозними руйнівниками теплової структури озера.

Читайте також: 

Залишити коментар
P
1 5 5
Коротко та цікаво.