Сонячна електростанція з системою акумулювання дозволяє відмовитись від традиційних джерел енергії
В Сан-Хуані планують замінити вугільну електростанцію потужністю 847 МВт на сонячні електростанції номіналом 650 МВт з накопичувачами енергії на 300 МВт / 1200 МВт.год. Ця подія завдала нищівного удару по пропозиції модернізації теплової електростанції.
Місцева влада вирішила замінити основного генератора потужності на СЕС з акумулюванням до липня 2022 року і Сан-Хуан увійшов до списку одного з чотирьох проектів модернізації у Нью-Мексико.
Локально станції будуть розташовані у північно-західній частині штату Нью-Мексико, неподалік від існуючих теплових електростанцій. Проекти матимуть сумарну потужність 650 МВт фотоелектричних станцій та системи акумулювання на базі літієвих акумуляторів потужністю 300 МВт та ємністю 1200 МВт.год. Два з проектів вже схвалені на рівні держави та знаходяться на стадії будівництва та вже компенсують частину споживання міста: Arroyo Solar – 300 МВт СЕС та 150 МВт/600 МВт.год акумуляторів та Jicarilla Solar з встановленою потужністю 50 МВт та 20МВт/80 МВт.год електростанції та систем акумулювання відповідно.
Місцева влада активно підтримує початок будівництва двох інших проектів - San Juan Solar I та Jicarilla. Роботи почнуться на початку січня 2021р. Очікується що проекти принесуть близько 74.7 мільйони доларів податків за 20-ти річний термін експлуатації та створять близько 500 робочих місць на період проектно-монтажних робіт. Місцевий регулятор розподілу електроенергії затвердив довгостроковий план закупівлі енергії СЕС, що завдало останнього удару по традиційним джерелам енергії цього округу.
"Модернізація теплоелектростанції була пронизана численними дірами в бізнес-плані, який не враховував такі фундаментальні питання: хто купуватиме енергію у такого складного і дорогого проекту, як вона буде передаватися і хто її фінансуватиме", - стверджує Кейтс у брифі.
Закон про перехід до відновлюваних джерел енергії, який передбачає, що 50% електроенергії штату надходитиме з відновлюваних джерел до 2030 року та 80% до 2040 року, став ключовим фактором для затвердження плану закупки.
Що стосується оптових цін на енергію, у проекті Arroyo одна МВт.год коштуватиме 18,65 доларів США, у проекті Jicarilla - 19,73 $, San Juan Solar I та Jicarilla Solar I - 26,65$ і 27,35$ відповідно. Для порівняння, енергія з вугільної електростанції коштує від 66 до 112 доларів за МВт-год, а комбінована генерація з газовим генератором - від 44 до 64 доларів за МВт-год. Обидві оцінки базуються на останньому щорічному звіті по енергетичним витратам.
Цей важливий крок Нью-Мексико по реконструкції системи генерації відновлюваними джерелами енергії дає сигнал іншим штатам. Сьогодні не лише закон про перехід на відновлювані джерел а і позитивний економічний ефект та створення нових робочих місць спонукають будувати сонячні електростанції, що є довгостроковою інвестицією в майбутнє країни.
І Україна не є виключенням, адже враховуючи географічне розташування, на поверхню країни надходить набагато більше сонячної енергії, ніж потрібно аби себе забезпечити. Пострадянські теплові електростанції працюють на грані ефективності в 25-30%, а їх реконструкція потребує значних капіталовкладень в подальше забруднення повітря та залежність від вугільних монополій. Ціна за 1 МВт-год енергії з ТЕС України складає 1619 грн або 57 $. Водночас ціна 1 МВт-год енергії з сонячної електростанції з акумулюючими потужностями складає близько 69-72$, що вже зараз не значно відрізняється від енергії з традиційних джерел. А з розвитком технологій аккумулювання та підвищення ефективності фотомодулів та перетворювальної техніки, цю цифру можна буде зменшити як мінімум вдвічі в найближчі десятиліття.