Українці переходять на альтернативну енергетику - огляд статистики по домашнім сонячним станціям
Держенергоефективності на власному порталі розмістило відомості про зростання кількості домашніх установок на основі отримання енергії сонця. Лідируючими регіонами стали: Дніпропетровська, Закарпатська та Тернопільська області, їх мешканці розмістили 5559, 3225 та 3069 сонячних установок відповідно. Таким чином, третій квартал 2021 року показав дворазове зростання порівняно з аналогічним періодом минулого року – приватні домовласники встановили 4240 сонячних електростанцій.
Плани щодо розвитку галузі та підтримка з боку держави
Вищезгадане джерело відзначило, що на кінець 2021 року кількість приватних сонячних станцій наблизилась до позначки 40 000 одиниць. Їхня загальна потужність досягла 1057 МВт.
Агентство наголошує, що в даний час спільно із закордонними партнерами ведеться розробка інноваційної системи Net Billing. Незабаром генерація та перерозподіл виробленої приватними господарствами електроенергії будуть проводитися за європейськими стандартами.
Держава активно сприяє просьюмерам - особам, які виробляють електроенергію для власного споживання. «Зелений тариф» передбачає закупівлю електроенергії у населення за цінами, які є найвищими у Європі. Net Billing замінить поточну систему пільгових тарифів та запропонує найвигідніші умови.
Переваги застосування Net Billing
Впровадження системи дозволить майже повністю окупити витрати обслуговування власної енергосистеми, оскільки споживачі зможуть продавати надлишки енергії постачальникам. Дохід від продажу автоматично зараховуватиметься на рахунок домовласника. Якщо рівень споживання перевищив згенеровану енергію, то кошти спишуться відповідно до тарифу.
Держенергоефективності вважає, що Net Billing спрямований на компенсацію споживання енергії, що зменшить перехресне споживання за рахунок інших учасників системи. Агентство вказує, що нововведення не стосуватиметься домогосподарств, які вже обслуговуються за «зеленим тарифом». Таким чином, домашні сонячні електростанції почнуть приносити додатковий дохід та допоможуть зробити енергетичну систему країни незалежною від зовнішніх джерел енергопостачання.