Чи встигнуть врятувати вчені Землю від глобального потепління
Дослідники дійшли висновку, що жодна держава не встигне запобігти потепленню на 1.5 або навіть 2 градуси за Цельсієм. На альтернативні джерела електроенергії досить швидко зможуть перейти лише невеликі держави.
Чи існує зміна клімату?
Така думка обґрунтована та підкріплюється науковими фактами. Близько 80% суші вже зазнало кліматичних змін. Вони менш помітні лише у північних широтах, наприклад, у Антарктиді. Більшість змін пов'язано саме з потеплінням, суттєвий внесок вносить також наростаюча нерівномірність опадів.
Опитування німецьких громадян підтвердило побоювання - близько 85% респондентів підтвердили, що відчули на собі кліматичні зміни.
Найточніші прогнози зроблено на основі суперком'ютера, в який вчені внесли всі основні дослідження попередніх років. Висновки свідчать, що основні позначки на карті змін з'явилися під час господарської діяльності людини.
Що протиставлять держави загрозі, що насувається?
Шведські вчені підрахували, що лише невеликі країни зможуть масово використати відновлювані джерела енергії. Міждержавна комісія експертів спрогнозувала зростання використання альтернативних джерел на 1,4% на рік (від світового обсягу). Однак такий рівень доступний лише деяким державам. Інші країни перебувають у дуже скрутному становищі щодо використання енергії вітру і сонячної енергії. Джессіка Джуелл - шведський експерт, підкреслила, що необхідно активніше вивчати альтернативні джерела, розвиваючи цю індустрію.
Як поводяться моделі вчених, що на нас чекає?
Математичні моделі вчених дають криволінійну інформацію, саме так відбувається зростання використання альтернативних джерел. Крива прискорюється, потім показує ознаки лінійності та повертається в початковий стан.
Тільки Німеччина серед усіх великих держав підтримує стабільне зростання використання таких джерел. Населення країни активно використовує енергію вітрогенераторів та сонячних батарей, знижуючи затребуваність електроенергії з класичних станцій, що генерують.
Професор Олег Черп закликав орієнтуватися на Німеччину, здійснюючи перехід до альтернативних джерел електрики.